Arama Motoru Optimizasyonu ( Seo )

seo

SEO Nedir?

SEO Arama Motoru Optimizasyonu, bir web sitesine arama motoru dostu öğeleri dâhil ederek, bir web sitesinin organik ("doğal" veya ücretsiz) arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) görünürlüğünü iyileştirme sürecidir. Kısaca SEO olarak adlandırılan bu çalışmalar, iyileştirmelerin bir parçası olarak, web içi optimizasyonun arama motoru algoritmaları için öne çıkarılmasını sağlayacak ilgili anahtar kelimelerin dikkatlice seçilmesini içerir.

Arama motoru optimizasyonu iki temel alana ayrılır; ön-sayfa ve sayfa dışı optimizasyon. Sayfa içi optimizasyon, HTML kodu, metin içeriği ve resimler gibi web bileşenleri içeren web sitesi öğelerine atıfta bulunur. Sayfa dışı optimizasyon ağırlıklı olarak arka bağlantıları (diğer ilgili web sitelerinden optimize edilmiş olan siteyi gösteren bağlantılar) ifade eder.

SEO Kullanım Amacı Nedir? SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle "Arama Motoru Optimizasyonu" yani, arama motorlarında üst sıralarda listelenmek, bu amaçla bilgi, hizmet veya satışların daha fazla kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır. .

SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.

×