Domain ve Hosting

domain ve hosting

Domain ve Hosting

Domain (alan adı) web sitenizin internet üzerindeki adı ve adresi, Hosting (alan adı barındırma), web sayfalarınızı Internet'te yayınlamak, kişisel veya kurumsal alan adını e-mail olarak kullanmak için gerekli alanın kiralanmasıdır.

Dünyanın dört bir yanındaki kişilerin web sitenizi bulmasını ve görüntülemesi sağlanması için Domain-alan adı ve Hosting-barındırmanın birlikte çalışması gerekir. Alan adı girildiğinde, DNS, sitenizdeki dosyaları nereden bulacağınızı bilmelidir, böylece tarayıcı bunları görüntüleyebilir. Bunu başarmak için iki fonksiyon bir araya gelmelidir. İnternet için domain- alan adı tanımlanması ki bu genellikle etki alanında www. marka adı + .com, .net, uzantılı bir domaindir ve ikinci adım, web sitesini barındırma alanına eklemektir. İnternet kullanıcıları web sitenizi görüntülemek istediklerinde, yapmaları gereken tek şey web sitenizin adresini tarayıcılarına yazmalarıdır. Bilgisayarları sunucunuza bağlanır ve web sayfalarınız tarayıcı aracılığıyla teslim edilir.

Ted medya web siteleri için etkili, pratik, seveceğiniz bir alan adı ve en ekonomik hosting çözümleri ile basit bloglardan yüksek trafik çeken sitelere kadar her türlü gereksinim için hızlı ve güvenilir planlar hazırlar.

×