İntranet Yazılımları

intranet

İntranet Yazılımları

Kurum içi web uygulamaları genelde "intranet" uygulamaları olarak adlandırılır. Modern intranetler, iş süreçlerini otomatikleştiren ve düzene sokacak bir dizi entegre iş araçları içerir. Dahası, intranet, çalışanların işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgi ve verilere sahip olmalarını sağlar.

Bir intranet tasarım hizmeti ile genellikle üç ana aşamaya sahip açıkça tanımlanmış bir katılım süreci izleyeceksiniz:

→ Kapsam ve Reklamlar Bu aşamada, tasarımcı hedeflerinizi ve gereksinimlerinizi ve intranet'in neyi elde etmesini istediğinizi açıkça tanımlamak için sizinle birlikte çalışır. Anahtar sayfaları, modülleri ve içeriği ayrıntılandıran bir site planı geliştirilir.

→ Site Tasarımı İntranetinizi oluşturma aşamasında özelleştirme işleminin ilk adımı şirket logonuzu ve şirket renklerini yerleştirmektir. Ardından mevcut şablonlardan seçim yaparak, resimler, metin, videolar ve widget'lar da dahil olmak üzere sayfalarınıza içerikler eklenir. Klasörler ve dosyalar düzenlenir ve son olarak, bilgiye erişim, bir izin ve kurallar sistemi aracılığıyla atanır ve kontrol edilir.

→ Başlangıç Tasarım tamamlandıktan sonra, intranet resmi bir lansman için size teslim edilir. İntranet tasarımcısının yardımı ve desteği çoğu zaman burada sona ermez. İleride intranetin uygulanmasını destekleyebilmeniz için bir eğitim programı verilebilir.


Şirket intraneti oluşturmak; personel kişi kartlar, izin uygulamaları, şirket içi kurumsal bilgiler, satış sonuçları, iş dışı aktiviteler, sosyal gruplar gibi aktivitelerin duyurulması ve paylaşılması gibi birçok özellikleri ile işinizi kontrol altına almanızı sağlar.

×