Sosyal Medya Yönetimi

sosyal medya yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Birçok B2C şirketi, pazarlama girişimlerini marka bilincini oluşturma yönünde yönlendirir. Bunun nedeni, marka bilinci, şirketinizin hedef kitlenize ne kadar tanınabilir veya popüler olduğunun önemli bir göstergesi olmasıdır. Marka farkındalığını anlamaya gelince, sosyal medya çok değerli bir kanaldır. Kurumsal beklentilerinize göre, müşterilerinizin firmanızdan algıladıklarının ve markanızın bilinirliğinin üçüncü gözüdür.

İnternet temelli sosyal medya, insanların etkileşimde bulunmasını ve birbirleriyle işbirliği yapmasını kolaylaştırır. Ancak, sosyal medya mekânları ve iletişim hacmi arttıkça, etkin bir şekilde izlemek ve yönetmek emek yoğun bir süreç haline gelir.

Sosyal Medya Yönetimi Çözümleri • Sosyal medya yönetimi çözümleri, çevrimiçi web trafiğindeki etkileşimleri, diğer işletme pazarlama faaliyetleriyle birlikte daha verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilir, Linkedin, Youtube, Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal ağlar ve diğer web toplulukları üzerinde yaptıkları farklı yazışmaları değerlendirip düzenler ve sentezler. • Sosyal medya yönetimi çözümleri ayrıca, insanların işinizle ilgili söylediklerini, düşündüklerini daha kolay izlemenize yardımcı olurlar ve giden iletilerinizi aynı anda birden çok sosyal medya kanalında iletme sürecini otomatikleştirerek, birkaç sosyal ağ sitesinde sosyal medya varlığınızı artırmanıza yardımcı olurlar. • Sosyal medya yönetimi araçları, sosyal paylaşım faaliyetlerini diğer pazarlama programlarınızla bütünleştirmenize de yardımcı olabilir. Bunlar arasında, web siteleri, SEO kampanyaları, iletişim yönetimi sistemleri ve e-posta pazarlaması gibi etkinlikler veya PR çevrimdışı pazarlama da yer alabilir.

Günümüzün B2B işletmeleri potansiyel müşteriler üretmek ve çalışmalarının iş değerini ölçmek zorundadır. Ölçemediğiniz şeyleri geliştiremezsiniz ve Ted medya ile her şeyi ölçebilirsiniz. Tıklamalardan dönüşümlere kadar, sosyal içeriğinizin gerçek ölçütleriyle nasıl performans gösterdiğini öğrenebilirsiniz. Profesyonel sosyal medya yönetimi için iddialı projelerimiz; girişimcilere ve agresif işletme sahiplerine başarı çıtalarını yükseltmeleri için katalizördür.

×